Wiele osób decyduje się na ekspresy do kawy na kapsułki. Są one niezwykle proste w użyciu: wystarczy wrzucić kapsułkę z wybranym rodzajem kawy i wcisnąć przycisk, a po chwili można delektować się idealnym espresso, a nawet kawami z mlekiem i innymi dodatkami – wszystko z jednej kapsułki. Niestety bardzo szybko można się zorientować, że ekspresy do kawy na kapsułki są tak naprawdę bardzo drogie – oryginalne kapsułki są drogie, a dodatkowo nie wszystkie można poddać recyklingowi.

Ekonomiczny ekspres do kawy na kapsułki

Przy założeniu, że kawę z ekspresu piją dwie osoby trzy razy dziennie, opakowanie kapsułek, kosztujące około 20 zł starcza na niecałe dwa dni użytkowania. Przy większej liczbie użytkowników lub gości jest to jeszcze większa, a zarazem droższa inwestycja. Rozwiązaniem tego problemu może być kupowanie tańszych kapsułek. Jest to oszczędność, jednak nie ma mowy o ekologii. Nie mamy również gwarancji odpowiedniego smaku.

Kapsułki do ekspresu wielorazowe – oszczędność i ekologia

Rozwiązaniem idealnym są w tej sytuacji kapsułki wielorazowe, które można dokupić do wielu systemów wielorazowych ekspresów. Są one wykonane z trwalszego materiału, a w miejscu, gdzie ekspres przebija wieczko kapsułki jednorazowej posiadają ruchomą przykrywkę oraz siatkę, która umożliwia wielokrotne napełnienie i wykorzystanie kapsułki.

Kapsułki wielorazowe są bardzo tanim rozwiązaniem – największym kawoszom ich koszt zwraca się niemal po trzech dniach użytkowania! 

Oprócz oszczędności ich wielką zaletą jest ekologia. Wielorazowe kapsułki nie produkują odpadów poza fusami po kawie, które można jeszcze dodatkowo wykorzystać przed wyrzuceniem.

Twórz idealną kawę dla siebie!

Kapsułki jednorazowe mają jeszcze jedną wadę – występują w ograniczonej ilości smaków. Miłośnicy kawy Lavazza nie mogą cieszyć się smakiem ulubionej kawy z kapsułek. Rozwiązaniem jest kupienie paczki kawy mielonej lavazza oro i przygotowanie z niej wielorazowego wkładu do ekspresu. Potem należy tylko wrzucić gotową kapsułkę do ekspresu i już można delektować się ulubionym smakiem! Kawa lavazzo oro jest dostępna w sklepie online.

lavazza oro